Kendini Aydınlatmayan Işık Saçamaz

Kendini Aydınlatmayan Işık Saçamaz

İnsanların ırkçılık yapmadan öz kültür ve tarihini gelecek nesillere aktarması ve geliştirilmesi tarihin bilim senaryosunda da çok önemli bir rol edilmesini sağlamaktadır elbette.

Fakat “Türkçülük” demek Tanrı Dağlarında oba içerisinde kımız içmek demek değildir. Türkçülük adına kapsayan her şeyi gelecek kuşaklara günün teknolojisi ile aktarmak demektir. Arşiv kaydı ile alakalı paylaşımlarımı vatan millet sevgisinden alakasız bir kefeye koyan hastalık beyinli insanların türedi.

İstiyorsunuz ki sürekli kopyala yapıştır “Ben ülkemi seviyorum” “yaşasın” “kahrolsun” vs. Bunlar ile vatansever olduğunuzu iddia ediyorsunuz. Hayır arkadaşım sen vatan sevmiyorsun. Sen bu egoist kopyala yapıştır sözleri paylaştığındaki geldiğin ezber konumu seviyorsun.

Örnekler ile konuya açıklık getireceğim.

1- Çinlilerin 3. Harika olarak gördüğü M.Ö’ye dayanan Karız Kanallarından bahsediyorum. Karız Kanallarının Uygur Türkleri tarafından yapıldığını biliyor musun vatansever kardeşim?

Eğim, açı, suyun akışının sağlanması doğru yolda gidilip gidilmemesi bunların yapılabilmesi için yüksek bilim gerekli, matematik gerekli, coğrafya gerekli. Bizim atalarımız M.Ö deneyerek ve öncesi deneyimlere dayanarak bu eşsiz eseri Dünya medeniyetine bırakıyor.

2- 1965’te Bell Rocket Belt teknolojisinden bahsediyorum sen bana “Konumuz bu olmamalı” diyorsun. İşte bunu diyor isen atalarının peşinden gitmiyorsun demektir. Sen 1965’te olan bir teknolojinin neden günümüz Türk Dünyasında geliştirilmiş bir şekilde olmadığını sorgulamıyor ve feyz almıyorsan ben Türkçüyüm deme arkadaşım. Türklerin Dünya medeniyetine olan katkılarını hiçe sayıyor ve geliştirmiyorsan kendini sorgula.

3- Jackie’nin 1963’te ulaştığı mach 1.94 rekoruna ulaştığı F-104G paylaşımını bizimle alakalı bulmuyorsun ya peki biliyor musun rekor uçağın 1980’de THK’ya katıldığını ve o uçakla belki de ne tarihler yazıldığını. Ne biliyorsun sen arkadaşım “Yaşasın Ülkem Kahrolsun Amerika”  var ama ülkemi nasıl geliştiririm kesinlikle yok.

Amerika F-35’i nasıl geliştiririm derdinde, Rusya Dünya’ya o çok önemli S-400’u satarken S-500 ‘ü test aşamalarından geçirdi. Ama siz istiyorsunuz biz sabah akşam eleştiri yapalım. Ülkeyi şu değiştirsin, bu değiştirsin, buna destek olalım, yok efendim şu tarafa yatırım yapalım.

Arkadaşım bu ülkeyi sen değiştireceksin, bırak fanatik yatırımlar yapmayı ilk önce beynine yatırım yapacaksın.

Biz bu hayata gün içerisinde karın doysun, geçim sağlansın diye gönderilmedik. Ruhunuza ve bedeninize hakaret ediyorsunuz. En gelişmiş teknoloji ile gerilemek isteyen herhalde tek dönem bu dönemdir.

Bir teknoloji ile Türk dünyasını nasıl geliştirebilirim? Nasıl bir kapsül hazırlayıp yüzyıllar sonrasına bunu taşıyabiliriz diye sorduğunda, işte o zaman ben bu samimiyete inanırım.

Son olarak yazımı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözleri ile tamamlamak istiyorum.

Ceylan Yılmaztürk

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*